top of page

İnşaat aşamasında gayrimenkul satın almanın avantajları nelerdir?

Daha düşük maliyet. Türkiye'de inşaat aşamasında gayrimenkul yatırımı, temel atma aşamasında aynı konutun hazır halindeki maliyetine kıyasla gelecekte yüzde 40-50'e kadar tasarruf etme fırsatı sunabilir.

Geniş bir teklif yelpazesi. Alıcı, optimal metrekareyi, oda sayısını, daire düzenini ve hatta herhangi bir katta pencere manzarasını seçebilir.

İnşaat şirketinden taksit seçeneği (faizsiz). Bu, elinde tam bir miktar olmayan insanlar için harika bir seçenektir. Alıcı, %30-50'lik bir peşinat öder ve geri kalan kısmı kompleksin tamamlanmasına kadar eşit taksitlere böler.

Plan değişiklikleri. Teknik pasaportun (iskan) alınmasından sonra her alıcının mekan düzenlemesinde kendi tercihlerine göre düzenlemeler yapma imkanı vardır.

Hukuki temizlik. Yeni inşaat projelerinde konutun şüpheli bir geçmişi yoktur. İşlem öncesi dairelerin hukuki geçmişini kontrol etmek gerekmez, çünkü daha önce hiç kimsenin bu dairede yaşamış olması beklenmez. Alıcı, metrekarelerin ilk ve tek sahibi olur, bu da üçüncü tarafların sorunlarını, anlaşmazlıkları ve hukuki taleplerini ortadan kaldırır.0 görüntüleme

Comments


bottom of page