top of page

Mersin'in ana bölgeleri ve özellikleri

Akdeniz. Sanayi bölgesi. Burada üç fabrika bulunmaktadır: çimento, petrol işleme ve cam. Ayrıca çeşitli sektörlerden birçok kuruluş faaliyet göstermektedir. Şehrin limanı ve Mert gökdeleni burada yer almaktadır. Bölge, taksi, otobüs ve trenlerle iyi bir şekilde ulaşım ağına sahiptir. Ancak, Akdeniz, yaşamak için uygun bir yer olarak adlandırılamaz. Bu bölgenin havası üretim kaynaklı kirlilik nedeniyle çok kirli. Bu durum, göçmenleri ve turistleri caydırır, bu yüzden sizi çevreleyen sadece yerel nüfus olacaktır.

Mezitli. Modern bir bölge olan Mezitli, Akdeniz kıyısı boyunca uzanmaktadır. Burada uzun bir sahil şeridi ve temiz hava bulunmaktadır. Şehrin sakin bir bölgesidir, yabancı vatandaşlar için oldukça uygun bir yerdir.

Toroslar. Cumhuriyet Meydanı'na ev sahipliği yapan Toroslar, ancak konut binaları sahilden oldukça uzaktadır. Eğer denizden uzaklık sizin için önemli değilse, bu seçeneği düşünebilirsiniz.

Yenişehir. Harika bir altyapıya sahip bir bölge. Burada bir üniversite ve en büyük alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca, ünlü Mersin sahil yolu da burada yer almaktadır.Yenişehir, kıyıda yer aldığı için emlak fiyatları oldukça yüksektir. Ancak, daire satın almak mantıklıdır çünkü hazır projelerin fiyatı yılda %10-15 oranında istikrarlı bir şekilde artmaktadır.

Erdemli. Sessiz bir ortam size uygunsa, Mersin'in banliyösünde tercih edebilirsiniz.

2 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page